Tävlingsresultat

Resultat från DM 1 i pimpel 2019 på Kållemålasjön
Söndagen den 13 Januari 2019
Arr: Vrångfalls AFK

Herrseniorer:
1 Frank Hjelte Gullringens SFK 6870
2 Fredric Ankarberg Stångådalens SFK 6070
3 Håkan Andersson Vrångfalls SFK 5240
4 Magnus Hallberg Vrångfalls SFK 5016
5 Simon Milton Stångådalens SFK 4080
6 Magnus Hallberg Gullringens SFK 3396
7 Johannes Karlsson Gullringens SFK 3228
8 Mattias Wernstedt Kalmardistriktet 3064
9 Tobias Sundberg Vrångfalls SFK 3052
10 Magnus Karlsson Stångådalens SFK 2996
11 Peter Johansson Gullringens SFK 2048
12 Jerry Thoresson Vrångfalls SFK 1750
13 Jimmie Dahlström Stångådalens SFK 1556

Damseniorer:
1 Gun-Inger Hjelte Gullringens SFK 4150
2 Linda Norberg Vrångfalls SFK 3652

Herrveteraner:
1 Inge Magnusson Stångådalens SFK 7885
2 Mats Åkesson Stångådalens SFK 5712
3 Kenneth Hallberg Vrångfalls SFK 5398
4 Anders Johansson Stångådalens SFK 4916
5 Håkan Dahlström Stångådalens SFK 4226
6 Peter Olsson Stångådalens SFK 4124
7 Torbjörn Johnsson Vrångfalls SFK 3654
8 Göran Hjortbäcken Stångådalens SFK 3436
9 Anders Milton Stångådalens SFK 3354
10 Robert Ernstsson Stångådalens SFK 3126
11 Staffan Samuelsson Stångådalens SFK 2618
12 Bertil Sundberg Vrångfalls SFK 2434
13 Micael Glennfalk Stångådalens SFK 2392
14 Rolf Emanuelsson Stångådalens SFK 2118
15 Tonny Johansson Kalmardistriktet 1370

Damveteraner:
1 Margareta Stridh Gullringens SFK 4874
2 Lena Stridh Gullringens SFK 3678

Ä.Damveteraner:
1 May Tomasson Gullringens SFK 3210
2 Gull Johansson Gullringens SFK 1670

Ä.Herrveteraner:
1 Silve Stridh Gullringens SFK 6000
2 Dennis Ankarberg Vrångfalls AFK 5532
3 Sivert Stridh Gullringens SFK 3480
4 Sten Stridh Gullringens SFK 2358
5 Stefan Tomasson Gullringens SFK 1358
6 Veine Englund SFK Kroken 898
7 Lars-Inge Persson Vrångfalls AFK 520

Ä.Herrjuniorer:
1 Oliver Hultgren Gullringens SFK 1412
2 August Linder Gullringens SFK 1128

Y.Herrjuniorer:
1 Isak Nilsson Gullringens SFK 1752
2 Edvin Johansson Gullringens SFK 298



Herrseniorlag:
1 Vrångfalls AFK Håkan A, Magnus H, Linda N 13908
2 Gullringens SFK Johannes K, Frank H, Magnus H 13494
3 Stångådalens SFK Fredric A, Jimmie D, Magnus K 10626

Herrveteranlag:
1 Stångådalens lag 1 Mats Å, Göran H, Anders M 12502
2 Vrångfalls AFK Bertil S, Torbjörn J, Kenneth H 11486
3 Stångådalens lag 3 Robert E, Staffan S, Anders J 10660
4 Stångådalens lag 2 Rolf E, Peter O, Håkan D 10468
5 Stångådalens lag 4 Micael G, Inge M 10277

Ä.Herrveteran lag:
1 Gullringens SFK Sten S, Silve S, Sivert S 11838
2 Vrångfalls AFK Dennis A, Lars-Inge P 6052

Damveteran lag:
1 Gullringens SFK Lena S, Margareta S, May T 11762

Ä.Herrjuniorlag:
1 Gullringens SFK August L, Oliver H 2540

Y.Herrjuniorlag:
1 Gullringens SFK Isak N, Edvin J 2050

Telefonsvarare för tävlingsverksamhet
070-301 05 58